To dla twojego dobra

TO DLA TWOJEGO DOBRA

Hiszpania 2017, 93’
Reżyseria: Carlos Therón
Scenariusz: Manuel Burque, Josep Gatell
Obsada: José Coronado, Javier Cámara, Roberto Álamo, Pilar Castro, Carmen Ruiz, María Pujalte
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

Najgorszy dzień w życiu ojca to ten, w którym ukochana córka przedstawia mu narzeczonego. Arturo, Poli i Chus właśnie to przeżywają – zgodnie uznają, że ich cudowne córeczki postanowiły zmarnować sobie życie, zadając się z beznadziejnymi mężczyznami. Konserwatywnemu Arturo włosy stają dęba na myśl o potencjalnym zięciu, którego ulubionym zajęciem jest udział w protestach i manifestacjach. Budowlaniec Poli widzi w pretendencie do ręki córki skaczącego z kwiatka na kwiatek wielbiciela dużo młodszych od siebie dziewcząt. Uważający się za dowcipnego Chus uważa, że za nic nie może zostać teściem niebieskiego ptaka, z którym zadaje się jego córka. Tyle nieszczęść na raz w jednej rodzinie! Jak im zaradzić? Superszwagrowie jednoczą siły i ruszają w bój, żeby raz na zawsze pozbyć się okropnych narzeczonych.

TO DLA TWOJEGO DOBRA(2)_18.KHUbiegłoroczny sukces kasowy hiszpańskiego kina w reżyserii Carlosa Therona (Statek). W rolach ojców José Coronado (Człowiek o tysiącu twarzy), Javier Cámara (Truman) i Roberto Álamo (Niech Bóg nam wybaczy).

Komedia jest gatunkiem filmowym, który zawsze był postrzegany jako mniejszy, a ja uważam, że jest na odwrót. Komedia to poważna sprawa i tak ją trzeba traktować. Rozśmieszyć jest trudniej niż wzruszyć – powiedziała Carmen Ruiz, filmowa żona Roberta Álamo.

TO DLA TWOJEGO DOBRA__18.KH

2 Komentarze Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s