Widzowie wybrali – najlepsze filmy 18. TKH!

W niedzielę 22 kwietnia zakończył się 18. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Festiwal po raz pierwszy odbył się w aż dziewięciu miastach w całej Polsce. W tym roku filmy z Półwyspu Iberyjskiego przyciągnęły do kin rekordową liczbę ponad 20 000 widzów!

Już po raz drugi uruchomiliśmy ankietę pofestiwalową, w której widzowie z całej Polski wybierali najlepsze filmy 18. edycji przeglądu. Oto pełne wyniki głosowania:

Ankieta odpowiedzi

Zwycięzcą głosowania publiczności okazał się najnowszy film festiwalowego ulubieńca, baskijskiego reżysera Alexa de la Iglesii „Bar”. Czarna komedia z udziałem hiszpańskiego amanta Maria Casasa podbiła serca polskich widzów zdobywając ponad 27% głosów.

Wciągający, genialna gra aktorska, błyskotliwy humor

Świetne kino akcji z dreszczykiem

Absurdalny i wspaniały!

Tuż za nią uplasowała się przebojowa komedia z doborową obsadą, „To dla twojego dobra”. Historia trzech szwagrów próbujących pozbyć się nielubianych absztyfikantów swoich córek wywoływała w kinie gromkie salwy śmiechu, które przełożyły się na niemal 26% głosów w ankiecie.

Cała sala płakała zw śmiechu, a mi przypomniała się młodość

Jedna z najśmieszniejszych komedii ostatnich lat

Ciepła komedia z przymrużeniem oka

Na podium znalazł się też wyjątkowy komediowy musical „Powołanie”. Roztańczone zakonnice, boskie przeboje Whitney Houston i rewelacyjne role żeńskiej obsady sprawiły, że film stał się przebojem nie tylko w Hiszpanii, ale i wśród festiwalowej publiczności – zdobył niemal 22% głosów.

Powołanie to zaraz po „Ocho apellidos vascos” najlepszy film, jaki widziałam na TKH!

Zabawny, ciepły, wzruszający. Opowiada o wierze w zupełnie inny sposób niż polskie filmy

„Powołanie” to pomysł zupełnie, zupełnie z kosmosu

Dziękujemy wszystkim widzom, którzy wzięli udział w ankiecie! Dzięki Wam wiemy, jakie kino oglądacie najchętniej i jakich produkcji nie powinno zabraknąć w przyszłorocznym programie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s