Aż do śmierci

AŻ DO ŚMIERCI

Hiszpania 2017, 104’
Reżyseria: Fernando Franco
Scenariusz: Fernando Franco, Coral Cruz
Obsada: Marian Álvarez, Andrés Gertrudix
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

MFF San Sebastián 2017: Konkurs główny | Nagrody Goya 2017: Najlepszy aktor (nominacja)

Deszczowy wrzesień nad Morzem Kantabryjskim. Luis (Andrés Gertrudix) wyznaje Marcie (Marian Álvarez), że skłamał, mówiąc, że wyniki badań, które robił przed wakacjami, były dobre. Marta planuje przyszłoroczne wakacje. A jeśli nie będzie następnego lata? Luis zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężka jest jego choroba, i że to lato może być jego ostatnim. Dotychczas spokojne i ustabilizowane życie pary legnie w gruzach. Kłamstwa, strach i poczucie winy wystawią ich związek na poważną próbę. Luis i Marta muszą głęboko wierzyć w swą miłość, by stawić czoła przeciwnościom losu.

Drugi film Fernanda Franco (Tylko ja, 15.TKH). W znakomicie zagranych rolach głównych znana z debiutu reżysera Marian Álvarez, oraz Andrés Gertrúdix (Niech Bóg nam wybaczy, 17.TKH).

AŻ DO ŚMIERCI_1

Nie chcemy, żeby z filmu zrobił się melodramat, nie chcemy emocjonalnej pornografii. Chcemy poruszyć skomplikowany temat, ale w żadnym razie nie chcemy, żeby widz poczuł, że jest atakowany. Nie o to chodzi. – powiedział reżyser podczas prób z odtwórcami głównych ról.

3 Komentarze Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s