Trudno powiedzieć żegnaj

TRUDNO POWIEDZIEĆ ŻEGNAJ

Hiszpania 2017, 96’
Reżyseria: Lino Escalera
Scenariusz: Lino Escalera, Pablo Remón
Obsada: Nathalie Poza, Lola Dueñas, Juan Diego, Pau Durà, Miki Esparbé
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2017: Nagroda Specjalna Jury, Najlepsza pierwszoplanowa rola żeńska (Nathalie Poza), Najlepsza drugoplanowa rola męska (Juan Diego), Najlepszy scenariusz, Wyróżnienie dla zespołu aktorskiego
Nagrody Goya 2018: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Nathalie Poza)

 

Carla (Nathalie Poza), odbiera telefon od siostry, Blanki (Lola Dueñas) z wiadomością o ciężkiej chorobie ich ojca (Juan Diego). Carla od dawna jest z nim nie rozmawia, jednak tego samego dnia wsiada do samolotu i leci do Almerii, w której spędziła dzieciństwo. Od lekarzy dowiaduje się, że ojcu zostało niewiele czasu, jednak nie przyjmuje tego do wiadomości. Wbrew wszystkim postanawia zabrać go do Barcelony, gdzie – jak wierzy – lekarze lepiej się nim zajmą. We dwoje wyruszają w podróż, która ma być ucieczką od choroby i śmierci. Podczas wielu spędzonych razem godzin odbudują swoją relację i przygotują się na pożegnanie.

 

Nathalie Poza (Truman) w popisowo zagranej roli głównej i Lola Dueñas (Ja też!, 14.TKH) oraz Juan Diego (Letni deszcz) w wybornych rolach drugoplanowych we wzruszającym debiucie reżyserskim Lina Escalery.

Obserwujemy wygasłe uczucia, wielką frustrację, oraz brak satysfakcji i porozumienia między trzema bardzo upartymi członkami tej rodziny – powiedział reżyser podczas Festiwalu Filmów Hiszpańskich w Maladze, gdzie film zdobył pięć nagród.

TRUDNO POWIEDZIEĆ ŻEGNAJ_18.TKH

3 Komentarze Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s