Fiesta

FIESTA

Hiszpania 2016, 78’
Reżyseria: Dani de la Orden
Scenariusz: Daniel González, David Serrano, Diego San José
Obsada: Berto Romero, Andreu Buenafuente, Jorge Sanz, Belén Cuesta
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

Supergalactic, czyli bracia Osorio, Juan i Richi to zapomniane gwiazdy muzyki elektronicznej lat 90. Poróżnieni wiele lat temu przyrzekli, że więcej nie spojrzą sobie w oczy. Jednak gdy dostają propozycję wygłoszenia przemówienia okolicznościowego podczas fiesty w rodzinnej wiosce i na horyzoncie pojawia się dobry zarobek, postanawiają zrobić wyjątek. Chcą ograniczyć do minimum wizytę w Proverzo – przyjechać, przemówić i jak najszybciej wyjechać, ale nawet w najgorszych snach nie mogliby przewidzieć, co ich tam czeka. Niespodziewanie stają się częścią spisku.

FIESTA_18.KHPopularni hiszpańscy komicy, Berto Romero (Jak zostać Katalonką, 16.TKH) i Andreu Buenafuente (Straszny hiszpański film), po raz pierwszy razem na ekranie w komedii wyreżyserowanej przez Daniego de la Ordena (Świąteczna noc w Barcelonie). Towarzyszą im Jorge Sanz (Królowa Hiszpanii) i Belén Cuesta (Jak zostać Katalonką, 16.TKH).

Na pytanie o trudne w realizacji sceny, reżyser odpowiedział: Nagranie niektórych scen musieliśmy przerwać. Jedną z nich jest sekwencja w restauracji, gdzie Berto je mięso, a jego bohater jest wegetarianinem. Dźwiękowiec były wściekły, ponieważ przez cały czas rejestrowały się śmiechy aktorów. Wyobraź sobie miny Berta, któremu jagnięcina wychodzi uszami, a on kona ze śmiechu.

FIESTA(2)_18.KH

2 Komentarze Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s