Verónica – Najnowszy horror twórcy [REC] na 18.TKH

Kontynuując tradycję zeszłorocznego Maratonu Strachu, zapraszamy na specjalne pokazy najważniejszego hiszpańskiego horroru sezonu!

Verónica to rzadki przypadek filmu grozy, który pokochali zarówno widzowie, jak i krytycy. Produkcja przyciągnęła do kin ponad 600.000 kinomanów, trafiając do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych hiszpańskich filmów ubiegłego roku. Jednocześnie otrzymała aż 7 nominacji do nagród Goya przyznawanych przez Hiszpańską Akademię Filmową, w tym do tytułu najlepszego filmu roku, co nie udało się żadnemu horrorowi od czasów Sierocińca J.A. Bayony.

VERÓNICA_18.TKH
„Verónica” reż. Paco Plaza

W swoim najnowszym filmie, twórca kultowego [REC], Paco Plaza, odchodzi od znanej z tej serii formuły found footage, nie rezygnując jednak z nadania swojemu obrazowi dużej dozy realizmu.
Verónica oparta jest na prawdziwej historii Estefanii Gutiérrez Lázaro, młodej mieszkanki peryferyjnej madryckiej dzielnicy Vallecas, której dramatyczne losy do dziś nie zostały wyjaśnione. Plaza skrupulatnie odtwarza na ekranie szczegóły z raportów śledczych badających sprawę dziewczynki i wydarzenia prowadzące do straszliwego finału, który rozegrał się w mieszkaniu rodziny. Jednocześnie nie rezygnuje jednak z ich interpretacji, okraszając realistyczną rekonstrukcję historii solidną dawką zjawisk paranormalnych i tajemnych okultystycznych mocy.

Na pokazy Veróniki zapraszamy do Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Poznania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s