„Ciała” – najbardziej wyjątkowy hiszpański film sezonu na 18.TKH

Ciała” to dzieło unikalne w kontekście hiszpańskiej kinematografii – świeże, niewpisujące się w żaden z popularnych ekranowych nurtów.

To kino na wskroś autorskie, zarówno w wymiarze wizualnym, jak i tematycznym – mroczna opera mydlana, łącząca w sobie groteskę i kicz, przywodząca na myśl mariaż buntowniczych debiutów Pedra Almodovara czy Alexa de la Iglesii z pastelowo-różową, cukierkową estetyką dziecięcych baśni.

PIELES
Eduardo Casanova i obsada „Ciał” na premierze podczas festiwalu w Maladze

Reżyser, debiutujący za kamerą aktor Eduardo Casanova, już od lat fascynował się postaciami żyjącymi na obrzeżach społeczeństwa. Zanim „Ciała” przybrały formę filmu pełnometrażowego, cześć postaci pojawiła się w stworzonych przez reżysera krótkich metrażach reżysera, często w wykonaniu tych samych aktorów (m.in. „Eat My Shit”, 2015).

W wywiadzie dla portalu Novela.pl, zapytany o swoją fascynację nietypowymi bohaterami, Casanova odpowiedział:

„Postaci czy ludzie, którzy nie podążają w życiu raz wytyczoną ścieżką, którzy NIE robią tego, co właściwe, którzy NIE są usłużni, są wolni i popełniają błędy, którzy czasem noszą w środku ZŁO i je pokazują, są spychani na margines. Osoby z marginesu są najzabawniejsze i najciekawsze. To one mnie interesują. Są tym, czego społeczeństwo nie chce”.

Pełna treść wywiadu

h

Na pokazy Ciał zapraszamy do Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s