Otwarcie i zamknięcie 19.TKH – debiutanci górą!

Podczas 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego będziemy intensywnie wsłuchiwać się w głosy najmłodszego pokolenia hiszpańskich reżyserów i reżyserek. Ich świeże spojrzenie na problemy podejmowane przez krajową kinematografię, oraz poszukiwanie nowych dróg, którymi może podążać, wyznaczą kierunki rozwoju hiszpańskiego kina i jego kształt na wiele kolejnych lat.

Właśnie dlatego dwa najważniejsze tytuły tegorocznego programu – film otwarcia i film zamknięcia – to tytuły wyreżyserowane przez debiutujących twórców.

Film otwarcia

„Kochani bracia i siostry”

Tydzień Kina Hiszpańskiego otworzy katolicka komedia kryminalna „Kochani bracia i siostry” w reżyserii Marty Díaz de Lope Díaz, debiutantki nagrodzonej na najważniejszym festiwalu kina hiszpańskiego w Maladze. Film, łączący elementy czarnego humoru i andaluzyjskich tradycji religijnych, jest jednocześnie przewrotną krytyką patriarchalizmu i afirmacją siły drzemiącej w kobiecej solidarności.

Film zdobył nagrodę publiczności na festiwalu w Maladze oraz nagrodę hiszpańskich krytyków dla najlepszej komedii ubiegłego roku.

Więcej o filmie

Film zamknięcia

„Bez końca”

Filmem zamknięcia 19 edycji festiwalu zostało „Bez końca” – debiut reżyserski braci Césara i Joségo Alendów, zwycięzca nagrody dla najlepszego pierwszego filmu na festiwalu w Maladze. Poruszająca historia o miłości, która dzięki podróży w czasie zyska szansę na nowe zakończenie z doskonałymi rolami Marii León i Javiera Reya, który za rolę swojego imiennika zdobył nagrodę hiszpańskich krytyków i nagrodę na festiwalu w Maladze.

Więcej o filmie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s