Diana

Hiszpania 2018, 101’
Reżyseria: Alejo Moreno
Scenariusz: Alejo Moreno
Obsada: Ana Rujas, Jorge Roldán, Laura Ledesma, Lucio Romero
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie
Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018 – Sekcja Zonazine

Intrygujący debiut reżyserski Aleja Morena.

Sofía (Ana Rujas) jest luksusową prostytutką, a Jano (Jorge Roldán) młodym, ambitnym biznesmenem, który pewnej nocy korzysta z jej usług. Zafascynowany Sofią, coraz częściej ją odwiedza. Z czasem dziewczyna zaczyna czuć się osaczona i postanawia bronić się przed natrętnym klientem. Jak daleko będzie zmuszona się posunąć?

Film jest mieszanką gatunków – od thrillera do komedii. Reżyser, Alejo Moreno zapewnia: „Postacie ewoluują, wszystko się zmienia. Film zaczyna się jako wywiad, rozwija się jako suspens, przechodzi w komedię… Towarzyszymy ewolucji bohaterów, którzy nieustannie robią nam niespodzianki, odkrywając coraz to nowsze twarze”.

Jednym z bohaterów filmu jest stolica Hiszpanii, przede wszystkim Castellana, Azca i Plac Kastylijski. „Uwielbiam tę część Madrytu” – mówi reżyser i dodaje: „To przykład Hiszpanii. Przechodząc z Placu Kolumba do Placu Kastylijskiego, można zobaczyć kapitalistyczną ewolucję kraju – od XIX-wiecznych pałaców burżuazji, przez budynki z czasów reżimu generała Franco, po Azkę, pokazującą świat japiszonów z lat 90. I wreszcie docieramy do Business Center – czterech drapaczy chmur, które reprezentują obiecującą przyszłość Hiszpanii. To także jedno z centrów prostytucji w Madrycie. Wielu dyrektorów i urzędników na wysokich stanowiskach mówi, że idzie na lunch, a w rzeczywistości odwiedzają ulubioną prostytutkę. Myślę, że to bardzo symboliczne miejsce do rozmowy o Madrycie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s