Dni, które nadejdą

Hiszpania 2019, 94’
Reżyseria: Carlos Marques-Marcet
Scenariusz: Clara Roquet, Coral Cruz, Carlos Marques-Marcet
Obsada: Maria Rodríguez Soto, David Verdaguer
Język: kataloński, hiszpański
Napisy: polskie
MFF Rotterdam 2019, Malaga 2019: najlepszy film, reżyser, aktorka pierwszoplanowa, nagroda młodego jury, nagroda Signis

Zwycięzca ostatniego Festiwalu Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze. Intymna opowieść, w której fantazja przeplata się z rzeczywistością, a fabuła z dokumentem. Carlos Marqués-Marcet po raz drugi w karierze poczuł smak zwycięstwa, podwójnie powtarzając sukces z 2014 roku, kiedy jego debiut reżyserski „10 000 km” otrzymał Złotą Biznagę, a on sam został uznany najlepszym reżyserem.

Vir i Lluís są parą zaledwie od roku, kiedy zaskakuje ich ciąża, która obraca ich świat do góry nogami. Nie mieli jeszcze w stosunku do siebie ostatecznych planów, nie byli też przygotowani na rodzicielstwo. Perspektywa pojawienia się dziecka budzi w nich skrajne emocje – od lęku do radości, a marzenia muszą skonfrontować z realiami.

Reżyser filmu, powierzył główną rolę Davidowi Verdeguerowi („10 000 km”, „Lato 1993”), któremu towarzyszy María Rodríguez, prywatnie partnerka aktora, która zgodziła się na sfilmowanie całego przebiegu ciąży. Fabuła filmu jest więc kroniką intensywnych przeżyć zarówno fikcyjnej jak i prawdziwej pary bohaterów z Barcelony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s