Trwa 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego trwa! W środę rozpoczynamy mocne komediowe uderzenie w warszawskim Kinie Luna. W tym tygodniu najlepsze hiszpańskie kino trafi też do kin we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Łodzi.

W drugim tygodniu warszawskiego przeglądu zapraszamy do Kina Luna na kolejne filmy z repertuaru Tygodnia Kina Hiszpańskiego. Nie zabraknie wśród nich hiszpańskiej specjalności, czyli przebojowych komedii.

Mam to pod kontrolą

Mam to pod kontrolą i Gdybym był bogaty to wielkie przeboje ubiegłego roku, które przyciągnęły przed ekrany niemal 4 miliony Hiszpanów. Mam to pod kontrolą to historia trzech wykładowców akademickich, którzy postanawiają podreperować domowe budżety przychodami ze sprzedaży dających narkotyczne efekty witamin. Gdybym był bogaty to z kolei opowieść o pechowcu, który niespodziewanie wygrywa na loterii. Musi jednak ukrywać fortunę przed żoną, z którą właśnie się rozwodzi.

Gdybym był bogaty

Bo pójdzie z dymem to komedia kryminalna zainspirowana prawdziwym „napadem stulecia”. W 2012 dokonano śmiałego włamania do policyjnej spalarni narkotyków w Kadyksie. Zamiast pójść z dymem, 300 kg narkotyków trafiło w ręce złodziei, którzy nim zostali odnalezieni, przez niemal pięć lat cieszyli się uzyskaną z ich sprzedaży fortuną. Film pokochali widzowie festiwalu w Maladze, gdzie otrzymał nagrodę publiczności.

Jak zostać cesarzem i Taksówką na Gibraltar to podwójna dawka gwiazdy Jak zostać Baskiem, Daniego Roviry. W pierwszym z nich okaże się ostatnim krewnym zmarłego japońskiego władcy i wybierze się w podróż do Azji, by objąć należne mu miejsce na tronie. W Taksówką na Gibraltar Rovira połaczy siły z argentyńskim donżuanem,by odnaleźć ukryte w gibraltarskich tunelach po II wojnie światowej złoto.

Kapela

W programie nie zabraknie też produkcji docenianych przez krytyków i festiwalowych selekcjonerów. Pokazywana na festiwalu w Maladze Kapela Roberta Buesa to powiew młodości, spontaniczności i świeżości, opowiadający o powrocie do korzeni oraz poruszające studium niespełnionej miłości. Litus to wzruszający komediodramat o przyjaźni, rodzinie i głęboko skrywanych sekretach, które niespodziewanie wychodzą na jaw. Film opuścił Malagę z nagrodą dla Quima Gutiérreza za najlepszą rolę drugoplanową.

Litus

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s