Hiszpańskie wcielenie Tarantino i Rodrigueza powraca!

„Bar” Alexa de la Iglesii w programie 18.TKH

Pokazywany na ubiegłorocznym festiwalu w Berlinie Bar to kolejna czarna komedia w dorobku ulubieńca festiwalowej publiczności, Alexa de la Iglesii. Bywalców niepozornego madryckiego baru dzieli niemal wszystko – praca, poglądy, status społeczny. Jednak gdy w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa okaże się, że są zdani wyłącznie na siebie, będą musieli zakopać topór wojenny i wspólnie walczyć o przetrwanie.

Produkcja z udziałem plejady gwiazd hiszpańskiego kina – Maria Casasa, Blanki Suárez, Carmen Machi i Terele Pávez, była jednym z najchętniej oglądanych filmów hiszpańskich ubiegłego roku.

Więcej o filmie

Álex de la Iglesia, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kreatywnych hiszpańskich twórców. Ten ekstrawagancki reżyser, scenarzysta, producent filmowy i autor komiksów tworzy filmy w charakterystycznym, przerysowanym stylu, który cechuje szybkie tempo akcji i czarny humor. W jego błyskotliwych komediach pojawiała się cała śmietanka hiszpańskich aktorów – od Javiera Gutierreza i Maria Casasa po Javiera Bardema.

Alex de la Iglesia

Filmy reżysera regularnie pojawiają się w programie Tygodnia Kina Hiszpańskiego. W 2011 odbyła się retrospektywa filmów de la Iglesii, w ramach której pokazywane były trzy starsze obrazy reżysera: Dzień Bestii, Umrzeć ze śmiechu i Kamienica w Madrycie.

W programie kolejnych edycji pojawiły się także Hiszpański cyrk (11. TKH), Życie to jest to (12.TKH), Wiedźmy z Zugarramurdi (15.TKH) i Ta noc jest moja (16.TKH).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s