Bar

BAR

Hiszpania 2017, 100’
Reżyseria: Álex de la Iglesia
Scenariusz: Álex de la Iglesia, Jorge Guerricaechevarría
Obsada: Mario Casas, Blanca Suárez, Carmen Machi, Terele Pávez
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

 

Poranek w centrum zatłoczonego Madrytu. Bywalców niepozornego baru dzieli niemal wszystko – praca, poglądy, status społeczny. Wszyscy są jednak równie nieświadomi tego, że już wkrótce ich życiu zagrozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Bar staje się pułapką, w której zdani wyłącznie na siebie bohaterowie będą zmuszeni wspólnie walczyć o przetrwanie, nawet uciekając się do kłamstw i intryg wymierzonych w towarzyszy niedoli.

Czarna komedia Alexa de la Iglesii. Jedna z ostatnich ról zmarłej w ubiegłym roku wybitnej aktorki Terele Pávez (Przez otwarte drzwi), której towarzyszą m.in. Mario Casas (Palmy w śniegu), Blanca Suárez (Ta noc jest moja) i Carmen Machi (Jak zostać Baskiem/Katalonką).

Bar_18.TKH

To moje życie. To, co mnie otacza. Opowiadam historię baru ‚El Palentino’ znajdującego się w madryckiej dzielnicy Malasaña – mieszkam dosłownie obok niego. Elementem łączącym moje filmy jest to, że staram się opowiadać wielkie historie umiejscawiając je w bliskim mi otoczeniu. – powiedział reżyser przy okazji pokazu specjalnego filmu na ubiegłorocznym Festiwalu Filmów Hiszpańskich w Maladze.

4 Komentarze Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s