Tydzień Kina Hiszpańskiego od 17 czerwca w Warszawie!

Trwa 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego – święto kina z gorącego, słonecznego Półwyspu Iberyjskiego!

Dwudziesta edycja przeglądu to 16 filmów, reprezentujących bogactwo hiszpańskiej kinematografii, od szalonych komedii, przez emocjonujące dramaty, po ambitne przeboje festiwali.

Tegoroczny Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyna okazja, by na wielkim ekranie zobaczyć najnowsze filmy Oscarowych reżyserów z Hiszpanii, zakochać się w poruszających historiach tworzonych przez wschodzące gwiazdy kina i wraz z bohaterami zakręconych komedii wybrać się w szaloną podróż, nie tylko po Hiszpanii!

Detektyw Areta

Festiwal otworzy najnowszy film Alejandra Amenábara Póki trwa wojna – jedna z najważniejszych i najchętniej oglądanych rodzimych produkcji ubiegłego roku. W ramach pokazów specjalnych zaprezentujemy najnowszy film legendy hiszpańskiego kina, reżysera pierwszego hiszpańskiego filmu nagrodzonego Oscarem, José Luisa Garciego. Detektyw Areta to współczesne kino noir rozgrywające się w Madrycie przełomu lat 70. i 80.

Światową premierę podczas przeglądu będzie miał Po europejsku – wysmakowana wizualnie podróż na Ibizę lat 50., do mitycznej krainy przyjaźni, wolności i wolnej miłości. Polscy widzowie pierwsi poza Hiszpanią zobaczą też Gryplan, adaptację niezwykle popularnej sztuki teatralnej z gwiazdorską obsadą.

Po europejsku

Wyjątkowym pokazem będzie nagrodzona Goyą i Europejską Nagrodą Filmową animacja Buñuel w labiryncie żółwi, łącząca surrealistyczną estetykę z prawdziwą opowieścią z życia hiszpańskiego mistrza. W Warszawie przedpremierowo pokażemy także nagrodzony w Cannes film Siła ognia w reżyserii Oliviera Laxe’a – wyjątkowy obraz rozgrywający się na styku ludzkiej natury i surowej galicyjskiej przyrody.

W programie znalazły się też największe kasowe przeboje ubiegłego roku, które przyciągnęły do kin miliony Hiszpanów. Mam to pod kontrolą to historia trzech wykładowców akademickich, którzy postanawiają podreperować domowe budżety przychodami ze sprzedaży dających narkotyczne efekty witamin. Gdybym był bogaty to z kolei opowieść o pechowcu, który niespodziewanie wygrywa na loterii. Musi jednak ukrywać fortunę przed żoną, z którą właśnie się rozwodzi.

Gdybym był bogaty

Pełny program

Festiwal rozpocznie się w środę, 17 czerwca. Projekcje będą odbywać się w Kinie Muranów (17 – 24 czerwca) i Kinie Luna (24 czerwca – 1 lipca).

Sprzedaż biletów trwa na stronach i w kasach kin Luna i Muranów.

Harmonogram projekcji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s