24 godziny

POKAZY PRZEDPREMIEROWE

En los márgenes
Hiszpania, Belgia 2022, 105’
Reżyseria: Juan Diego Botto
Scenariusz: Juan Diego Botto, Olga Rodríguez
Obsada: Penélope Cruz, Luis Tosar, Adelfa Calvo, Christian Checa, Aixa Villagrán, Juan Diego Botto
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

MFF Wenecja 2022: sekcja Horyzonty
MFF San Sebastián 2022: sekcja Perlas

Pierwszy film wyreżyserowany przez aktora, Juana Diega Botto („Ismael”, „Przez dziurkę od klucza”) z Luisem Tosarem i Penélope Cruz.

„24 godziny” to film o rodzinie, miłości i braterstwie w czasach kryzysu ekonomicznego oraz o tym, jak uczucie i solidarność mogą być motorem napędowym do pójścia naprzód. To ekscytująca podróż z czasem na obrzeżach wielkiego miasta, skupiona na trzech postaciach zagrożonych eksmisją i konsekwencjami wynikającymi z długów, w jakie popadły. To odliczanie, żeby utrzymać się na powierzchni i przetrwać kluczowe 24 godziny, które mogą na zawsze zmienić ich życie.

Rafa (Luis Tosar), prawnik specjalizujący się w prawie pracy, ma piekielnie trudny dzień. Próbuje pomóc udręczonej zbliżającą się eksmisją Azucenie (Penélope Cruz), kasjerce w supermarkecie i matce; pasierbowi Raulowi (Christian Checa), ukochanej Helenie (Aixa Villagrán), która niebawem będzie rodzić oraz imigrantce, która traci opiekę nad córką. W tym samym czasie toczy się historia Germana (Font García), biznesmena-bankruta, który nie odbiera ważnych telefonów od matki, Teodory (Adelfa Calvo). Historie bohaterów splatają w różnych momentach filmu.