Sevillanas i Brooklyn

Sevillanas de Brooklyn
Hiszpania 2021, 97’
Reżyseria: Vicente Villanueva
Scenariusz: Juan Apolo, Nacho La Casa
Obsada: Carolina Yuste, Sergio Momo, Estefanía de los Santos, Manolo Solo, Canco Rodríguez, María Alfonsa Rosso, Adelfa Calvo
Język oryginalny: hiszpański
Napisy: polskie

Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2021: konkurs główny (poza konkursem)

Komedia romantyczna w rytmie sevillanas, rozgrywająca się w stolicy Andaluzji, z Caroliną Yuste („Carmen i Lola”) w roli głównej. Warto podkreślić udział znakomitych piosenkarzy w ścieżce dźwiękowej filmu, między innymi Gerónima Raucha, Vanesy Martín i Miguela Povedy.

Skromna rodzina z problemami finansowymi postanawia udaje, że mieszka w luksusowym domu, by wynająć pokój zamożnemu amerykańskiemu studentowi, Arielowi Brooklynowi (Sergio Momo), który w zamian zapłaci im niezły czynsz. Nic jednak nie potoczy się zgodnie z oczekiwaniami, bo Ariel jest sprytny i szybko zorientuje się w oszustwie. Córka klanu, Ana (Carolina Yuste), która uczy dzieci, jak tańczyć sevillanas i zna angielski, odkrywa, że ​​Ariel robi sobie z nich żarty, ale pomimo oczywistych różnic i absurdalnych sytuacji, w których się znajdują w wyniku oszustwa, jest zmuszona żyć z nim pod jednym dachem ze wszystkimi tego konsekwencjami.