Sewilla, miasto kina

Sewilla ma ścisły związek ze światem kina. Jest pięknym miastem z 3000-letnim dziedzictwem, w którym na największej w Europie starówce współistnieją zabytki z każdej epoki i stylu, z ikonami projektowania i emblematycznymi budynkami współczesnej architektury.

Jeśli do tych skarbów dodać parki i ogrody, środowisko naturalne, jakie niesie z sobą rzeka Gwadalkiwir, 300 słonecznych dni w roku oraz szeroki wachlarz usług administracyjnych, logistycznych i specjalistycznych, które miasto oferuje poprzez Sevilla&Me – biuro promujące realizację filmów i dużych wydarzeń w przestrzeniach dziedzictwa, ulice Sewilli to doskonały plan zdjęciowy, działający od 1896 roku, kiedy to bracia Lumière sfilmowali po raz pierwszy sceny Wielkiego Tygodnia.

Od tego czasu miasto gościło liczne produkcje audiowizualne: pamiętne spacery Lawrence’a z Arabii i młodego Dartha Vadera po Placu Hiszpańskim, wspaniałe królestwo Dorne z Gry o tron ​​w Alkazarze Królewskim, romanse pracującej w fabryce cygar Carmen sfilmowane w siedzibie Uniwersytetu, motocyklowe pościgi Toma Cruise’a ulicami centrum miasta w Wybuchowej parze czy przyprawiające o zawrót głowy wyścigi po dachach Fabryki Artylerii w Operacji Expo Alberta Rodrigueza.

Niekończąca się lista filmowców znalazła w Sewilli swoje arabskie królestwo, średniowieczne miasto, pogoń między biurowcami, historię bohatera z sąsiedztwa czy zimną, nowoczesną scenerię zbrodni. I tak rok 2022 przyniósł Sewilli wspaniałe seriale, takie jak Kaos Netflixa, Honor Atresmedia, El hijo zurdo – miniserial Movistar i filmy fabularne, jak Te estoy amando locamente wykonany w ramach programu Debiut katalońskiej szkoły filmowej ESCAC czy Mamacruz pokazywany na festiwalu filmowym Sundance.

Jako Europejska Stolica Inteligentnej Turystyki 2023, Sewilla nie tylko wie, jak przyciągnąć ekipy filmowe i zapewnić im najlepszą obsługę, ale jest także miejscem ważnych wydarzeń międzynarodowych, w tym wielu kinematograficznych. Miasto urozmaica ofertę i przyciąga zwolenników turystyki zrównoważonej, którzy jadą tam, by cieszyć się jej kulturą i dziedzictwem, zachęca też gości szukających wyjątkowych, niepowtarzalnych wrażeń.

Sewilla wita widzów najważniejszego Festiwalu Kina Europejskiego na świecie, który w tym roku obchodzi 20-lecie. Gości publiczność, która jest świadkiem pokazu na Placu Hiszpańskim nowej kolekcji Cruise 2023 Diora i tę, która wypełnia audytorium centrum wystawienniczo-konferencyjnego FIBES, aby po raz drugi w swojej historii uczestniczyć we wspaniałej ceremonii wręczenia Nagród Goya Hiszpańskiej Akademii Filmowej, podczas której co roku sewilscy filmowcy otrzymują te ważne wyróżnienia. W tegorocznej edycji w różnych kategoriach nominowanych było 17 lokalnych twórców, z których pięciu zdobyło statuetkę.

Filmowa impreza w Sewilli trwa. Będziesz nam towarzyszyć?

Sevilla City Office

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s