Zespół TKH poleca – filmy, których nie można przegapić

Już dziś w Warszawie i Krakowie, a już jutro w Białymstoku i Wrocławiu rozpoczyna się 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Z tej okazji dzielimy się z wami osobistymi poleceniami organizatorek przeglądu. Filmami, które najbardziej urzekły nas w tegorocznym programie – prawdziwymi perełkami, prosto z hiszpańskich i światowych festiwali.

Podróż do pokoju matki

Fascynujące są nie tylko dalekie podróże. Czasami te najbliższe, w które wyruszamy bez większych przygotowań okazują się bardziej interesujące. Taką wyprawą jest Podróż do pokoju matki, w którą udaje się bohaterka kreowana przez jedną z najzdolniejszych hiszpańskich aktorek młodego pokolenia, Annę Castillo. To podróż po Andaluzji bez blichtru, kastanietów i flamenco. To nie kolorowa pocztówka, lecz historia z napisanego ręcznie listu.

Więcej o filmie

Agnieszka Drewno, dyrektorka festiwalu

Petra

Jaime Rosales, reżyser Samotności (8. TKH), po raz kolejny zrealizował film godny festiwalu w Cannes. W roli głównej moja ulubiona obecnie hiszpańska aktorka – Barbara Lennie (Złote miasto, Królestwo), która wraz z Alexem Brendemühlem tworzy elektryzujący duet. Skrupulatnie skonstruowana fabuła i pełnokrwiste postaci tworzą film, który trzyma w napięciu i dostarcza intensywnych wrażeń. Polecam!

Więcej o filmie

Ewelina Mazurkiewicz-Mąka, koordynatorka

Bez końca

Bez końca to film o miłości i podróżach. Dwójce młodych ludzi, którzy przypadkowo spotykają się i podczas szalonej podróży przez cały kraj zakochują się w sobie. O dwójce zakochany ludzi, którzy powoli oddalają się od siebie, a ich uczucie zdaje się wygasać. O człowieku tak zdeterminowanym, by ocalić ich miłość, że postanawia przenieść się w czasie.
W rolach głównych wspaniali María León i Javier Reyes, którzy przechodzą niezwykłą transformację wizualną i emocjonalną. Tego tytułu nie można ominąć!

Więcej o filmie

Agata Rudowska, tłumaczka i koordynatorka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s