19. TKH w liczbach

W oczekiwaniu na 20., jubileuszową edycję Tygodnia Kina Hiszpańskiego, podsumowujemy tegoroczną odsłonę przeglądu!

10 miast

19. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego odbyła się w aż 10 miastach w całej Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Białymstoku, Lublinie, Łodzi i, po raz pierwszy, w Gdyni.

11 kin

Seanse najciekawszych hiszpańskich filmów odbywały się w 11 wyjątkowych kinach studyjnych w całym kraju. Gościły nas warszawskie kina Muranów i Luna, krakowskie Kino Pod Baranami, wrocławskie Nowe Horyzonty, Kino Światowid w Katowicach, Kino Muza w Poznaniu, Klub Żak w Gdańsku, białostockie Kino Forum, Kino Charlie w Łodzi i Centrum Kultury w Lublinie.

16 filmów

W programie 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego znalazło się 16 filmów pełnometrażowych. Wszystkie miały swoją hiszpańską premierę w 2018. Połowa została wyreżyserowana przez kobiety. Sześć tytułów było debiutami reżyserskimi.
Więcej o programie 19.TKH

19 edycja

Tydzień Kina Hiszpańskiego odbył się już po raz 19. Festiwal po raz pierwszy odbył się w roku 2000. W roku 2020 będziemy świętować nasze 20-lecie!

24 wolontariuszy

Warszawska odsłona festiwalu powstaje w dużej mierze dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i wolontariuszek. W tym roku było ich aż 24!

30 dni

Wbrew nazwie festiwalu, tegoroczne polskie święto hiszpańskiego kina trwało nie siedem, a aż 30 dni! Przegląd rozpoczął się 14 marca w Warszawie i Krakowie, a zakończył 14 kwietnia w Lublinie.

123 seanse

W 10 festiwalowych miastach odbyły się w sumie aż 123 seanse 16 festiwalowych tytułów. Najczęściej pokazywanym i najchętniej oglądanym przez widzów filmem był tytuł otwarcia, Kochani bracia i siostry.

21 500 widzów

W 123 seansach w 10 festiwalowych miastach uczestniczyło w sumie 21 500 widzów! Nie możemy się już doczekać, żeby w przyszłym roku ponownie spotkać się ze wszystkimi miłośnikami hiszpańskiego kina!

Przeczytaj też: Głosowanie rozstrzygnięte!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s