Głosowanie rozstrzygnięte!

W niedzielę 14 kwietnia zakończył się 19. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Festiwal po raz pierwszy odbył się w aż dziesięciu miastach w całej Polsce. W tym roku filmy z Półwyspu Iberyjskiego przyciągnęły do kin aż 21 500 widzów!

Już po raz trzeci uruchomiliśmy ankietę pofestiwalową, w której widzowie z całej Polski wybierali najlepsze filmy 19. edycji przeglądu. Oto pełne wyniki głosowania:

Spośród filmów pokazywanych we wszystkich festiwalowych miastach największą popularność zdobył opowiadający o życiu kubańskiego mistrza baletu Carlosa Acosty Yuli. Film zdobył ponad 24% głosów.

Tak pisali o nim widzowie:

Ciekawa historia, piękne zdjęcia, muzyka. Uroczy mały aktor. Dobrze oddany klimat wyspy ale i emocje Carlosa – bunt/ tęsknota za domem. Było smutno, było zabawnie. Najlepiej!

Taneczna opowieść o prozie życia. Bohater bez wstyd opowiada o własnym trudnym dzieciństwie i pracy, jaką musiał pokonać żeby wyrwać się z nędzy.

Tuż za nim uplasował się film otwarcia Kochani bracia i siostry, zdobywając 20,6% głosów.

Wspaniała komedia. Klimat w stu procentach hiszpański.

Lekka, zabawna komedia, ale traktująca o równouprawnieniu kobiet. Do tego podana w kościelnej otoczce. Mieszanka wybuchowa, a jednak się udała.

Trzecie miejsce na podium zdobył film zamknięcia Bez końca z wynikiem 18,3% głosów.

Film zostawia nas z odwiecznym pytaniem „A gdyby można cofnąć czas, o ile przestawiłbyś wskazówki zegara? I czy na pewno?” Czy lepiej kochać i cierpieć, czy nie ryzykować cierpienia pozbawiając siebie jednocześnie momentów szczęścia. Scenariusz prowadzi przez meandry ludzkiej psychiki, budującej i degradującej siły człowieka. Wybitna kreacja Mari León.


Niesłychanie przejmujący film, smutny i jednocześnie tak pogodny! Coś wspaniałego!

Bezwzględnym zwycięzcą głosowania publiczności okazał się jednak pokazywany w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu przebój hiszpańskich kin Mistrzowie. Film zdobył niemal 28% głosów.

Znakomity film. Pokazuje wiele absurdów i sytuacji, która obraca się na dobre dzięki patrzeniu na świat i ludzi bez uprzedzeń.

Super komedia z przesłaniem!

Niesamowicie pozytywny film, po którym z kina wychodzisz naładowany dobrem!

Dziękujemy wszystkim widzom, którzy wzięli udział w ankiecie! Dzięki Wam wiemy, jakie kino oglądacie najchętniej i jakich produkcji nie powinno zabraknąć w przyszłorocznym programie!

Nadchodzi 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s